KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8862549
*
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 19:29:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 11:02:31
1
150 kr
4/4 16:48:19
2
900 kr
4/4 16:49:26
2
1.100 kr
5/4 22:37:26
3
350 kr
6/4 11:54:49
4
450 kr
7/4 10:35:05
4
1.100 kr
7/4 18:35:19
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
8140 Akvarell
Erik Enroth (1917-1975), Finland. "Krogen i Benick..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:55
-
8207 Akvarell
Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42
-
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:31
-
9287 Akvarell
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Landskap med ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:29
-
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 18:49
*
Akvarell
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 11:02:31 | 1 | 150 kr |
4/4 16:48:19 | 2 | 900 kr |
4/4 16:49:26 | 2 | 1.100 kr |
5/4 22:37:26 | 3 | 350 kr |
6/4 11:54:49 | 4 | 450 kr |
7/4 10:35:05 | 4 | 1.100 kr |
7/4 18:35:19 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
8140 Akvarell
Erik Enroth (1917-1975), Finland. "Krogen i Benick..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:55 -
8207 Akvarell
Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42 -
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:31
-
9287 Akvarell
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Landskap med ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30 -
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:29 -
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 18:49